Pivot Nasıl Yapılır

Pivot Nasıl Yapılır

Pivot Nasıl Yapılır Pivot Stickfigure Animator, çöp adamlar ile animasyon yapmayı sağlayan bir program. Yapımcısı Peter Bone, ana dili İngilizce’dir.

Pivot’u diğer animasyon programlarından ayıran özelliği, hep çöp adam gibi figürler kullanılarak yapılmasıdır. En yeni sürümü Pivot 4.0’dır. Bu sürümlerde add sprite ( türkçe versiyonunda resim ekle) butonuyla çöp adamdan başka BMP formatlı resimler ekleyebilirsiniz. Pivot’ta animasyonlar Piv.file olarak kaydedilir . Çöp adam çeşitleri ise .Stk dosyası olarak kaydedilir. Pivot animasyonlarınızı .Gif olarak da kaydedilebilir. Pivot 4.0 ‘da uzun zamandır beklenen “avi” formatında kaydetme, farklı .stk figürlerini birleştirme gibi birçok yenilik eklenmiştir, Pivot 4.0 pivot dünyasında büyük bir adımdır. Birçok şey değiştirilmiştir.

Pivot’ta figürleri hareket ettirmek için kırmızı ve bir de turuncu noktalar bulunur. Kırmızılar figürün belirli bölümlerini, turuncu ise bütün figürü ya da resmi hareket ettirir. Pivotta her hareket bir sayfada yapılır.

  • delete (sil) : eklenen figür veya resmi siler.
  • edit (düzenle) : figür yaratmanızı sağlar.
  • center (orta veya ortala) : figürün ortasındaki turuncu hareket noktasını kaybettiğinizde figürü ekranın ortasına koyar.
  • flip (dön veya döndür) : figür ya da resmi döndürür.
  • sayılı bölme : figürün büyüklüğünü buraya yazabilirsiniz.
  • front (ön) : figür veya resmi ekrandaki bütün figür veya resimlerin en önüne gönderir.
  • back (arka) : figürü veya resmi ekrandaki bütün figür veya resimlerin en arkasına gönderir.

Join/unjoin figures : 2 ya da daha fazla figürü aynı figürde birleştirir.

Pivot Nasıl Yapılır

Pivot Nasıl Yapılır

 

pivot_programı_nasıl_kullanılır

pivot_programı_nasıl_kullanılır

Pivotu indirmek isteyenler için linkler:

http://www.kucukmucit.com/yazilim/pivot-indir/

veya                                                                                                                                                                 http://www.gezginler.net/indir/pivot-animator.html                                                                                                                ilk indirdiğinizde olmayacaktır eror verecektir onun için google ayarlarına girip kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştirir seçeneğinin başındaki işareti daha sonra yeniden aynı ayarları yapmak lazım kaldırmak lazım ancak ondan sonra indirir.çünkü eğer işareti yine koymazsak internete virüs bulaşıp o da bilgisayara girip bilgisayarı çökertebilir.

Etiketler:

Yorumlar

  1. ali dedi ki:

    süper olmuş…

Yorum Yaz