Oyuncak Araba Yapımı

Oyuncak Araba Yapımı

Oyuncak Araba Yapımı kendi tasarımlarınızı hayata geçirmek ister misiniz? Eğer isterseniz aracınızı yapabillirsiniz. Aracımız sağlam olacak,dayanıklı olacak, kolay kırılmayacak ve denetleme memurlarına verdiğimizde (küçük çocuklara) parçalayamayacaklar. Birde şekli ilgi çekici ve güzel olacak yoksa diğer özellikler hiçbir işe yaramaz.Oyuncak Araba Yapımım.

wood diy car

wood diy car

Teknoloji ve tasarım dersi 6. sınıfların yaptığı çalışmalardan bir kısım aşağıda sergilenmiştir. En altta büyük fotoğrafta ise yetenekli ve meraklı öğrencilerimin çalışmaları yer almaktadır. Bu fotoğraflardaki tüm ürünler bize aittir. Tahtadan oyuncak arabalarımızın hepsi kendi çizimimiz ve tasarımlarımızdır.

Aracımızı yapmadan önce belirli koşullar veriyoruz. bu koşulları yerine getirmesini istiyoruz. Örneğin en az bir kişiyi taşıyabilecek asfalt zeminde haraket edecek bir insan taşıma aracı tasarlayınız gibi. Maalesef bu sene 6. sınıflar yok aynı çalışmaları farklı sınıflarla yapacağız.

7. ve 8. sınıflarla yapacağımız teknoloji tasarım dersi bence eksik olacak. 6. sınıfta yetiştirdiiğim öğrenci 8. sınıfta çok güzel işler çıkarıyor. Ama daha önce hazırlamadığım öğrenci 9-10-11 de olsa bir işe yaramıyor. Yaşları arttıkça hayal kurma, birşeyler yapma istekleri genel olarak azalıyor.  6.sınıflar çok istekliydiler tabii eskiden. Beşinci snıflar dötgözle teknoloji tasarım dersini bekliyorlardı. Ama daha bir sene bekleyecekler yada daha çok bekleyecekler. Bu konuya farklı bir başlık adı altında değinelim.Biz işimize bakalım.

tahta_kamyon

tahta_kamyon

dondurma_cubugundan_kamyon

dondurma_cubugundan_kamyon

diy_wood_toys

diy_wood_toys

ağaç_oyuncak

ağaç_oyuncak

 

 

 

 

 

 

 

Çöp şişleri kullanarak sizde kendi aracınızı tasarlayabilirsiniz. Dikkat ettiyseniz eskiden köy evlerinin kapısı yapılırken 4-5 tane odun parçasının üzerine başka bir odun parçası oturtulur ve çiviyle sabitlenir. Bizde aynı yöntemi uyguladık. Silikon tabancası ile de birleştirerek sayfamızdaki şekilleri elde ettik. Silikon tabancasını güvenlik nedeniyle seçtik. siz daha iyi bir şeyler bulabilirsiniz. Yukarıdaki kamyonları yapan değerli öğrencim Melih KARACA.

 

wood hand made car

wood hand made car

wood car easy

wood car easy

tahta araba

tahta araba

Oyuncak Araba Yapımı

Oyuncak Araba Yapımı

köpük araba

köpük araba

karton balon araba

karton balon araba

çöp şişten araba

çöp şişten araba

balonla giden araba

balonla giden araba

ahşap araba diy

ahşap araba diy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elinizde malzeme temin etme imkanınız yoksa balonlu arabayı tavsiye ederim. Hem malzemeler ucuz hemde iş sonrasında yarışma çok heyecenlı oluyor. İkinci kez yaptıklarında harika şeyler geliştirilebiliyor.Örnek olsun diye videoda çekmiştim bulabilirsem onu da yüklerim.Şlkokul ve ortaokul öğrencilerine farkklı dersler altında yaptırabileceğiniz güzel çalışmalardır.

Oyuncak Araba Yapımı,oyuncak,araba,taşıt,tahtadan,yap,örnek,ödev,araba,tasarımı,ilkokul,ortaokul,3d araba,çöpşişten araba,tahtadan basit, en kolay,kendinyap.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz