Zutor RC Ucak Yapımı

Zutor RC Ucak Yapımı

RC Ucak Yapımı  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Zutor RC Ucak Yapımını anlatalım. RC Model uçağa merak sardınız ve bir model yapmaya karar verdiniz. Şimdi sıra geldi nasıl yapacağınıza. Geçen yıl forumları aradıktan sonra yapmaya karar verdiğim model uçaklardandır kendileri. Dengeli ve yavaş uçuşunun yanında yapmındaki ustalık model uçak hakkında harika bir deneyim yaşatıyor. Uçurmasını hiç söylemiyorum.

Ata model yaptım filamingo planör modeli de yaptım şimdi ne yapmalıyım?

Şimdi RC model uçak yapma RCye geçme zamanı.

Zutor

Zutor

Zutor Yapımı

Zutor Yapımı

Eğer sizde bir plan arıyorsanız ve kendi uçağınızı imal etmek istiyorsanız. Yapım aşamalarını ve videosunu burada paylaşacağım. Önce videoyu izleyin. Uçağıma turk ismini verdim. Parça alırken turnigy nin reklam armasını keserek turk diye yeni bir marka yarattım. Keşke gerçektede böyle bir marka olsa.

Zutor uçak hem sakin uçması hemde kolay süzülmesi ile yeni başlayanlar için güzel bir örnek. Kolay stola düşmüyor eğer pilinizi idareli kullanırsanız 25 dakikaya kadar uçuş yapabilirsiniz. Zutor RC Ucak Yapımı konusunu okuduktan sonra merakınız artacak. Zutoru kaçlık pillerle uçurmalıyım?

1600 ile 2200 lük pillerle uçurdum. 40gr ağırlığında ve 750 – 1000 gr arası çeken motorlar uygundur. Rüzgarlı havalar için 2200 ü tavsiye ederim.

 

Zutor uçuş videosunu hemen izleyerek kararınızı verebilirsiniz. İyi seyirler.Zutor RC Ucak Yapımı.

 

Eğer sizde lazer kesim bir zutoru kendiniz yapmak isterseniz sipariş vermek için  bizimle irtibata geçebilirsiniz.

([email protected] a mesaj atabilirsiniz.)

 

zutor planı indir

zutor planı indir

Planlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Zutor RC Ucak Yapımı.

zutor plan lazer

zutor plan kucukmucit

 

 

 

ilkern (hobbyrc) beyin fotolarıyla yapımı.Zutor RC Ucak Yapımı.zutor planı indir.nasıl yapılır.diy plane,basit kumandalı uçak planı.

zutor yapımı (1) zutor yapımı (1) zutor yapımı (2) zutor yapımı (3) zutor yapımı (4) zutor yapımı (5) zutor yapımı (6) zutor yapımı (7) zutor yapımı (8) zutor yapımı (9) zutor yapımı (10) zutor yapımı (11) zutor yapımı (12) zutor yapımı (13) zutor yapımı (14) zutor yapımı (15) zutor yapımı (16) zutor yapımı (17) zutor yapımı (18) zutor yapımı (19) zutor yapımı (20) zutor yapımı (21) zutor yapımı (22) zutor yapımı (23) zutor yapımı (24) zutor yapımı (25) zutor yapımı (26) zutor yapımı (27) zutor yapımı (28) zutor yapımı (29) zutor yapımı (30) zutor yapımı (31) zutor yapımı (32) zutor yapımı (33) zutor yapımı (34) zutor yapımı (35) zutor yapımı (36) zutor yapımı (37) zutor yapımı (38) zutor yapımı (39) zutor yapımı (40) zutor yapımı (41) zutor yapımı (42) zutor yapımı (43) zutor yapımı (44) zutor yapımı (45) zutor yapımı (46) zutor yapımı (47) zutor yapımı (48) zutor yapımı (49) zutor yapımı (50) zutor yapımı (51) zutor yapımı (52) zutor yapımı (53) zutor yapımı (54) zutor yapımı (55) zutor yapımı (56) zutor yapımı (57) zutor yapımı (58) zutor yapımı (59) zutor yapımı (60) zutor yapımı (61)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki fotoğraflar yardımıyla RC Uçağınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Yapıştırıcıları kullanırken dikkatli olmalısınız. Kanat kaplama balsalarını yapıştırıken tutkal kullanabilirsiniz.

Zutor RC Ucak Yapımı

Zutor RC Ucak Yapımı

tutor uçak planı,indir,videu,izle,kendin yap,acemilere rc uçak yapımı,anlatım,basit,kolay,make,diy,rc plane,samle plane,plan,nasıl yapılır.

Etiketler:

Yorumlar

 1. Harun dedi ki:

  Çok güzel olmuş ellerine sağlık. Ben de yapacağım 🙂

 2. koray şen dedi ki:

  zutorun vektorel cizimlerine ulasamıyorum. nerden bulabilirim veya paylasabılırmısınız varsa elinizde? yukarıdakı pdf formatı lazer plan ile kesim yapılamıyor. corel draw veya benzeri bir programla çizimleri gerekli. ilginiz için tesekkur ederim.

 3. kucukmucit dedi ki:

  ölçülerine göre oturup çizmeniz gerekli..

 4. kemal ayla dedi ki:

  Video kullanılamıyor ,yazıyor tekrar yükleme şansımız var mı ? Güzel bir çalışma.

Yorum Yaz