Z kitap indir

Z kitap indir

Z kitap indir Z-KİTAP NEDİR? Ders kitaplarını nasıl ve nereden indirebilirim. Güvenli z kitap indirme siteleri hepsi bu yazımızda. MEB in e kitapları – meb z kitap. Yazının sonunda z kitapları indireceğiniz adrese ulaşabilirsiniz.

meb_z_kitap_indir

meb_z_kitap_indir

Milli Eğitim Bakanlığı, Fatih projesi kapsamında zenginleştirilmiş kitap (z-kitap) hazırlamıştır. Peki, z-kitap nedir? Normal ders kitaplarının içeriğini dijital ortama aktarıp; resim, ses, grafik, animasyon, harita ve tasarımlarla destekleyen öğrenciler için teknolojiye uygun ve kullanımı kolay bir eğitim aracıdır. Eğitimde sınırları aşan z-kitap, öğrencilerin eğitimde daha başarılı olmasını sağlarken, sıkılmadan öğrenim görmelerinde yardımcı olacaktır.

Artık okullarda kullanımı yaygınlaşan akıllı tahta ve tabletler,normal ders kitaplarının yerini z-kitapların almasına sebep olmuştur. Böylece teknoloji ile desteklenen eğitim, daha eğlenceli, kolay ve daha ulaşılabilir olmaktadır. Z-kitapların başlıca özellikleri şunlardır:

1. ePub3 ve HTML5 formatlarında geliştirilmiştir.

2. Çocukların eğlenerek öğrenim görmesi için dersler, animasyon, resim, grafik vs. ile desteklenmiştir.

3. Ders aralarında ve sonlarında çıkan test, boşluk doldurma ve eşleştirme şeklindeki sorular öğrencilerin bilgilerini pekiştirir niteliktedir.

4. Elinden tablet ya da akıllı telefon düşürmeyen günümüz öğrencilerini okula ve eğitime teşvik eder niteliktedir.

5. Yatay ve dikey şekilde kullanılabilmektedir.

6. Sayfalar dolusu testleri, tek bir ekrana sığdıran teknoloji sayesinde test sorularına kolay ulaşım sağlanabilmektedir.

7. Ayrıca öğrencilerin yanıtladığı sorular, kitap belleğine kaydedilerek başarı oranı takip edilebilmektedir.

z_kitap

z_kitap

Bu teknoloji harikası z-kitap lar sayesinde öğrenciler sınavlara daha iyi hazırlanıyor, evde daha rahat ve istekli ders çalışıyor. Ayrıca normal kitaplardan daha anlaşılır ve öğretici olan z-kitaplar, öğretmenler tarafından takip edilebilecek ve öğrenci ile iletişim kurulabilecek şekilde yapılmıştır.

z-kitaplar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın seçtiği pilot okullarda denemeye başlandı. Eğer istenilen başarı elde edilirse Türkiye’deki tüm okullarda kullanılmaya başlanacak. Böylece teknoloji ile eğitime çağ atlatılmış olacak. Günümüzde teknoloji bağımlısı olan öğrenciler için de kaçınılmaz olan bu uygulama ile başarı oranının artması hedefleniyor. Ülkenin dört bir yanında öğretmen ve öğrencileri ihya edecek z-kitap uygulaması herkese hayırlı olsun. iyi çalışmalar.

MEB in öğrencilerimize dağıttığı tabletler inşallah bu söylenenler gibi olur.Acaba hangi ülkede veya eğitim sisteminde bu tabletler bu kadar etkin bir şekilde kullanılıyor merak  ettim.. cevabı bilen varsa ekleyesin..

Meb z kitap indir veya meb e kitap indir          http://www.eba.gov.tr/ekitap

tablet için ders kitabı indir. İndirmek istediğiniz e kitabın yani Z kitap’ın üzerine gelerek indirebilirsiniz. Lise ders e kitabı veya ortaokul ders e kitabı indirmek için soldaki menüden sınıfınızı seçerek seçerek indirebilirsiniz.Z kitap indir,tablete kitap indir,meb z kitap indirme,e kitap meb,meb z kitap indir,güvenli e kitaplar,z kitap desktop indir,en iyi z kitaplar,z meb kültür kitapları indir,anaokulu z  e kitapları indir. anasınıfı e kitapları indir,

 

 

meb_e_kitap_indir

meb_e_kitap_indir

Etiketler:

Yorumlar

    1. kucukmucit dedi ki:

      merhaba

  1. Ben Marul dedi ki:

    Ben Marul Ben Marulum Ben Marulll

Yorum Yaz